آشنایی با مفاهیم اولیه سئو | خدمات سئو در شهرقدس

برای شروع مقاله خدمات سئو در شهرقدس اجازه بدید که قبل از همه یه فهرستی که میخواییم در موردش تو این مقاله حرف بزنیم داشته باشیم

سئو چیست؟

چرا به سئو نیاز داریم؟

چطور سایت خود را سئو کنیم؟ بهتر نیست به متخصص مراجعه کنم؟

کلمات رایج در سئو

Off-page وOn-page تفاوت سئو

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟


 اگه  جدیدا با خدمات سئو در شهرقدس آشنا شدید و دوست دارید بدانید چه فاکتورهایی بر کسب جایگاه در نتایج گوگل تاثیرگذار هستند به سایت  درستی مراجعه کردید در این مقاله  با عنوان آموزش سئو مبتدی قصد داریم دانش اولیه مورد نیاز برای سئو را به شما آموزش دهیم  که بتوانید سایت خودتون رو  سئو کنید و اگه نتونستید به تیم قدس وب بسپارید تا براتون انجام بدن در این مقاله که  فصل اول از مباحث سئو هستش تلاش میکنیم با معرفی مفاهیم اولیه سئو و عبارات رایج در آن دید بهتری برای شما ایجاد کنیم. اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است سئو چیست؟

 

سئو چیست؟

این عبارت مخفف Search Engine optimizationیا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که هدف اصلی آن کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل است. روزانه کاربران بسیاری کلمات مورد نظر خود را در گوگل جستجو میکنند و این موتور جستجو پیشنهاداتی متناسب با عبارات جستجو شده به آنها نمایش میدهد. هر چقدر جایگاه شما در لیست نتایج بالاتر باشد شانس بیشتری برای جذب کاربر خواهید داشت و اصطلاحا سئو سایت شما بهتر است. همچنین میتوانید برای اطلاعات تکمیلی به مقاله های بعدی ما در سایت قدس وب مراجعه یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

تکنیک های سئو

تکنیک های سئو مجموعه ای از دانش خلاقیت  و آنالیز هستند روش های متنوعی برای  خدمات سئو در شهرقدس سایت وجود دارد ولی همه آنها در یک هدف مشترک هستند هدف اصلی رسیدن به رتبه یک گوگل است. برای موفقیت در سئو نیازمند تولید محتوا هستیم محتوایی که برای کاربر ارزشمند بوده و برای موتور جستجو قابل درک باشد علاوه بر این استراتژی درست برای تولید و ارایه محتوا در کنار طراحی مناسب سایت میتواند شانس شما را برای کسب جایگاه بهتر افزایش دهد  ورود کاربر به سایت اولین هدف ما و تبدیل بازدیدکننده به مشتری مهم ترین هدف خواهد بود سئو پیچیدگی و ظرافت زیادی دارد که نیازمند مطالعه همیشگی و دانش به روز است نکته مثبت این است که شما همیشه در حال رشد و یادگیری خواهید بود

چرا به سئو نیاز داریم؟

موتورهای جستجو مانند یاهو، بینگ، یاندکس و از همه مهمتر گوگل با ورود  به سایت های اینترنتی محتوای آنها را بررسی کرده و براساس موضوع ارزش گذاری و رتبه بندی میکنند. برای این کار از الگوریتم های پیچیده ای استفاده میشود که کسی از آن اطلاع ندارد بعنوان مثال فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی سایت ها بیش از ۲۰۰مورد است کاربران اینترنتی برای یافتن محتوای مورد نظر خود به موتور جستجو مراجعه کرده و از میان نتایج نمایش داده شده پاسخ خود را دریافت میکنند. تعداد جستجو در اینترنت روزانه در حال افزایش است و در حال حاضر بیش از ۷میلیارد جستجو در روز انجام میشود هرچقدر سهم شما از این کاربران بیشتر باشد شانس بالاتری برای فروش محصولات ارایه خدمات یا حتی دریافت تبلیغات خواهید داشت برای جذب مخاطب بیشتر به سئو و حضور در صفحه اول گوگل وابسته خواهیم بود.

 چطور سایت خود را سئو کنیم؟ بهتر نیست به متخصص مراجعه کنم؟

در سایت قدس وب  شما را با اصول اولیه و دانش کاربردی سئو آشنا میکنیم و میتوانید خودتان کار بر روی سایت را آغاز کنید ولی همانند هرحرفه ی دیگری تجربه و دانش تخصصی نقش مهمی در موفقیت شما خواهد داشت. اگر قصد دارید یک متخصص حرفه ای سئو باشید باید مطالعات خود را گسترش داده و هر روز تازه ترین اخبار و مقالات این سایت را رصد کنید. همچنین بعنوان یک میانبر مطمئن و سریع میتوانید با مشاوران قدس وب در ارتباط باشید.اگر وقت حوصله کافی برای این کار را ندارید بهتر است به متخصصین سئو و مشاورین شناخته شده در این زمینه مراجعه کنید و کار را به آنها بسپارید. به طور حتم این کار هزینه های زیادی برای شما به همراه خواهد داشت ولی ممکن است در مقایسه با زمانی که برای آموزش و کسب تجربه صرف میکنید برای شما به صرفه باشد. در این مرحله مهم ترین کار شما انتخاب درست متخصص یا مشاور سئو است .

کلمات رایج در سئو

در ادامه به طور حتم با عبارات بیشتری آشنا خواهیم شد ولی برای شروع بهتر است با مفاهیم زیر آشنا شوید

Off-page وOn-page تفاوت سئو

سئو On-pageیا همان سئو داخلی سایت به معنی بهینه سازی سایت برای درک بهتر توسط ربات های گوگل است هر فعالیتی که در سایت خود انجام میدهید از تولید محتوا گرفته تا طراحی صفحات و نسخه موبایل بر سئو تاثیر گذار خواهد بود. به مجموعه فعالیت های انجام شده در سایت سئوداخلی میگویند.

 • مهمترین بخش ها عبارتند از:

  استفاده صحیح از تگ های متا

 • تعیین درست عنوان ها و تگ های هدینگ

 • تدوین ساختار مناسب برای آدرس دهی صفحات

 • بهینه سازی تصاویر سایت

 • تولید محتوای اختصاصی و با کیفیت

 • طراحی نسخه موبایل سایت و ریسپانسیو بودن صفحات

 • بهینه سازی سرعت لود شدن صفحات و بسیاری فاکتورهای دیگر

 • که در آموزش های پیش رو به آنها خواهیم پرداخت

سئو Off-pageیا سئو بیرونی مجموعه فعالیت های شما در خارج از سایت برای انتشار بهتر محتوا در اینترنت و ایجاد مسیرهای دسترسی از بیرون سایت است. مهمترین فعالیت ما در بیرون سایت کسب بک لینک های ارزشمند است. هر سایتی غیر از سایت شما که به یکی از صفحات شما لینک داده باشد یک بک لینک محسوب شده و میتواند بر جایگاه شما در نتایج گوگل تاثیرگذار باشد. روش های مختلفی برای کسب بک لینک ارزشمند وجود دارد

 • که مهم ترین آن ها عبارتند از:
 • تبادل لینک

 • خرید بک لینک

 • ریپورتاژ آگهی

 • فعالیت در شبکه های اجتماعی

 • نوشتن محتوای ارزشمند و مرجع

 • ارسال دیدگاه در سایت های مرتبط با سایت شما

لینک سازی درست تاثیر بسیار زیادی بر جایگاه شما خواهد داشت و همین امر موجب شده در سال های اخیر تکنیک های مختلفی برای کسب بک لینک رایج شوند. تاثیر این تکنیک ها بر نتایج گوگل به حدی زیاد بوده که این موتور جستجو برای جلوگیری از همه گیر شدن آنها الگوریتم های جدیدی را معرفی کرده است الگوریتم هایی به نام های پنگوئن، پاندا و مرغ مگس خوار. این الگوریتم ها سایت هایی که قوانین گوگل در لینک سازی را نادیده گرفته اند شناسایی کرده و جایگاه آنها در نتایج گوگل را کاهش میدهند یا به عبارت دیگر سایت هایی با لینک سازی غیرطبیعی راجریمه میکنند.

براساس همین طبیعی یا غیرطبیعی بود ِن روند کاری یک سایت مفهوم جدیدی به نام سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه شکل گرفت که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟

این مفهوم از فیلم های وسترن سینمای کلاسیک دریافت شده است که معمولا نقش منفی فیلم ها کلاه سیاه به سر داشتند. در واقع تقابل خیر و شر در سئو است. البته این نام گذاری را خیلی جدی نگیرید هدف مشخص کردن مرز میان تکنیک های استاندارد و تکنیک های فریبنده برای گوگل است. تکنیک های کلاه سیاه عموما بر رشد سریع سایت در نتایج گوگل تمرکز میکنند و توجهی به میزان رضایت کاربر نخواهند داشت. هدف اصلی از این کار کسب جایگاه بهتر ولی غیرواقعی است و تلاش میشود از نقط ضعف
گوگل در تشخیص صفحا ِت بهتر استفاده شود. برخی از تکنیکهایی که گوگل مستقیما به آنها اشاره کرده است به شرح زیر است:

ایجاد صفحاتی با محتوای اتوماتیک و جمع آوری شده

ریدایرکت مخفیانه

تقلب در نشانه گذاری محتوا

انجام جستجو و رفتار تقلبی در گوگل

متن یا لینک پنهان شده در صفحه

محتوای کم و بی ارزش

تکرار غیرمعمول کلمات در صفحه

تکنیک های کلاه سیاه مدام در حال تغییر هستند و هر زمان که گوگل راه حلی برای شناسایی این سایت ها پیدا میکند روش های جدیدی برای فریب گوگل ایجاد میشوند. در این روش شما خیلی سریع رشد میکنید و به جایگاه مناسب میرسید ولی جایگاه شما بسیار لغزنده خواهد بود و هر روز ممکن است توسط گوگل جریمه شده و از لیست نتایج حذف شوید در مقابل سئو کلاه سفید به تکنیک هایی گفته میشود که براساس اصول وقواعد اعلام شده توسط گوگل محتوای خود را تهیه و منتشر میکنند و از هرگونه راه میانبر پرهیز میکنند. مهمترین نشانه های سئو کلاه سفید عبارتنداز:

محتوای اختصاصی و با کیفیت

لینک سازی واقعی میان صفحات داخلی سایت

ارسال پست مهمان در سایت های مرتبط

لینک سازی واقعی از طریق معرفی شما توسط سایت های دیگر

تکنیک های کلاه سفید معمولا زمان زیادی برای نتیجه گیری نیاز دارند واستراتژی بلند مدت محسوب میشوند ولی زمانیکه شما به نقطه موفقیت برسید حفظ و ارتقای آن بسیار راحت تر است.تکنیک هایی نیز وجود دارند که در میان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه قرارمیگیرند که به آنها سئو کلاه خاکستری می گوییم. این تکنیک ها عموما بهروش های کلاه سیاه نزدیک تر هستند ولی به گونه ای برنامه ریزی و اجرا میشوند که گوگل قادر به درک و تشخیص آنها از روش های سفید نباشد 

با تشکر از شما دوستان که وقت گذاشتید و این مقاله رو مطالعه کردید و امیدوارم که استفاده کامل رو کرده باشید و ممنون میشیم به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت در شهرقدس | سئو سایت در شهرقدس | پشتیبانی سایت در شهرقدس | تولید محتوا در شهرقدس | خدمات اینستاگرام در شهرقدس | نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در شهرقدس بازدید کنید و ما از انتقادات و پیشنهادات شما استفاده کنیم .